Замовити зворотній дзвінок
 X

            

«Українській Дім» пам’ятає…

 

18 лютого назавжди залишиться датою трагічних роковин буремних подій на Майдані. Ось уже третій рік поспіль цей день розпочинає триденне вшанування Героїв, які ціною власного життя відстояли свободу, гідність та майбутнє.

З нагоди річниці Революції Гідності в Українському Домі зібралося близько п’ятисот гостей, серед яких учасники майдану, ветерани та учасники АТО, громадські  активісти, політики, представники влади.

Урочисту академію розпочав виступ Стельмащука Юрія Івановича -  активного учасника Майдану, лідера партії «Український дім».

Три складові його промови -  Свобода, Гідність, Відповідальність.

Вони прозвучали як три основоположні принципи, як дороговказ для життя і діяльності.

Юрій Іванович переконаний, що головним надбанням Майдану є народження української нації.

«Ми вже ніколи не станемо рабами, після подій на Майдані  - славетних і трагічних водночас. Велику ціну заплатили українці, але завдяки цій жертовності сьогодні народжується справжня українська нація. Вірю, що саме вона дійсно доведе справу побудови української державності, яку розпочали наші пращури ще за хмельницької доби. Не маю сумніву, що ми разом здолаємо всі труднощі, гідно пройдемо часи випробувань і Україна постане могутньою державою, сильним партнером у міжнародній спільноті» 

Хвилиною Мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих на Майдані та на сході країни. 

Церемонію вшанування продовжила хронікальна відеострічка. На екрані промайнули кадри про незабутні події, під час яких в центрі столиці загинули більше ста людей, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, були заарештовані та зазнали тортур.  Їх громадянський подвиг назавжди у наших серцях.

Численні епізоди документального відео присвячені кривавому конфлікту, який було розпочато проти України на Донбасі.

Саме про подальшу боротьбу українців за свою землю говорив представник УАПЦ Віталій Даньчак.  На його думку, війна на сході країни почала свій відлік на Майдані:

«Як би цю загарбницьку операцію на сході України не називали, ми розуміємо, що це війна. Війна почалася тут, в самому серці нашої Батьківщини — на Майдані Незалежності».

Особливо зворушливою частиною урочистого зібрання «Український дім пам’ятає…» стала поява на сцені матерів та близьких Героїв Небесної Сотні. Вони від щирого серця дякували Юрію Івановичу Стельмащуку за особисту підтримку і допомогу, за небайдужість серця і  чуйність.

Перед залою зібрання всі його учасники і гості було розгорнуто  виставку «Заради майбутнього України». Народна майстриня Марини Соченко  представила на ній понад 120 своїх робіт, які відтворюють славетні сторінки новітньої історії України. Країна, втрачаючи своїх найкращих синів і дочок, героїчно бореться за власну соборність, свободу і незалежність.

Після завершення урочистої академії «Український дім пам’ятає…» учасники розпочали Ходу Пам’яті Героїв Небесної Сотні. Від Європейській площі уздовж Хрещатика, далі вулицею Інститутською до Алеї Героїв Небесної Сотні. То був шлях омитий кров’ю українців. Він об’єднав місця масових розстрілів.

Біля 2000 людей взяли учать у Ході 18 лютого 2017 року.

На чолі колони -  учасники і ветерани АТО з прапором України, за ними -  священики з хоругвами. У перших рядах - родичі загиблих на Майдані протягом 18-20 лютого. Вони несли в руках плакат «Пам’ятаємо! Небесна сотня. Герої не вмирають». Над учасниками Ходи Пам’яті майоріли прапори Майдану. 

Повсякчас  лунали  патріотичні гасла: «Слава Україні! -  Героям Слава!», «Герої не вмирають!». Відчуття невимовної туги за загиблими посилилось, коли гучніше і виразніше зазвучала «Пливе кача» у виконанні «Пікардійської терції». Ця пісня, що є одним із символів трагічних подій революції Гідності, в ці дні весь час лунала на Майдані Незалежності.

Коли Хода дісталася символічного монументу Пам’яті Героїв Небесної Сотні, прозвучав державний Гімн України. Його виконав оркестр духових інструментів Київського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою.

Поминальну панахиду відправив диякон УАПЦ Петро, під час якої він згадав у молитві ім’я кожного загиблого Героя.

Хвилюючий і повний драматизму момент -  всі присутні схили коліна в знак великої пошани перед загиблими Героями….

Після панахиди біля символічного меморіалу з фотографіями полеглих майданівців відбулося покладання квітів.

Урочистості завершились в Українському Домі, де волонтерів, учасників АТО та громадських активістів нагородили почесними відзнаками «Гідність та Воля». Згодом всі учасники продовжили живе спілкування біля польової кухні. 

Революція Гідності не завершилась.

Вона триває.

Попереду ще багато випробувань.

Зробити країну мирною та заможною – амбітне Завдання.

Всі,  кому дорога пам’ять про подвиг Небесної Сотні, мають долучатися до цієї  Великої Справи будівництва нашого Українського Дому.
Поділитися: