Замовити зворотній дзвінок
 X

            

28 вересня набув чинності законопроект "Про освіту", який став основою освітньої реформи


Згідно даного законопроекту середня освіта в Україні триватиме 12 років і складатиметься з початкової освіти - 4 роки, базової середньої освіти - 5 років, яку отримуватимуть у гімназії, та профільної середньої освіти - 3 роки, яку отримуватимуть у ліцеях або закладах професійної освіти. Профільна середня освіта (старші класи школи) може бути двох напрямків - загальноосвітньою і професійною.

Законопроект передбачає наповнюваність класів учбових закладів загальної середньої освіти не повинна перевищувати 30 учнів, а у сільських школах кількість учнів у класах повинна становити не менше п’яти осіб, а при меншій кількості учнів у класі заняття проводяться за індивідуальною або іншими формами навчання. Також передбачено, що тривалість уроків у закладах освіти становить: у перших класах - 35 хвилин, у других - четвертих класах - 40 хвилин, у п'ятих - одинадцятих класах - 45 хвилин.

Навчання учнів за програмами 12-річної школи для початкової освіти розпочинається 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти - 1 вересня 2022 року і для профільної середньої освіти - 1 вересня 2027 року.
Законом визначено, що мовою освітнього процесу в учбових закладах є державна мова. Передбачається, що у закладах освіти, відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Ми підтримуємо законопроект «Про освіту» і вважаємо, що рідна українська мова повинна розширювати свої межі існування, набувати більшої впізнаваємості у світі. Наші діти заслуговують на кращу освіту, яку ми будуємо у нашій рідній країні – Україні.
Поділитися: