Замовити зворотній дзвінок
 X

            

Відповідь на наші звернення щодо Закону України «Про Єдину державну систему моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги»


Енергетичний баланс України - запорука національної безпеки держави

Нещодавно Правління партії «Український дім» обговорило та інформувало  членів партії  про партійний проект щодо ЕДСМ , який ініціювала робоча група на чолі з заступником Голови  ПП « Український дім» Нижником В.В.

На  наші колективні  звернення, а їх надійшло за останній місяць понад 40 від обласних, районних та міських рад з рішеннями про підтримку цього проекту та проханням прискорити його розгляд і прийняття як закону, надійшла відповідь від Першого заступника Голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Д.Й. Андрієвського, де говориться,  що Комітет на своєму засіданні 2 листопада 2016 року розглянув проект Закону України «Про Єдину державну систему моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги» (реєстр. № 4844 від 17.06.2016 р., поданий народними депутатами України П. Юрчишиним, О. Мусієм, Д. Макар’яном та іншими народними депутатами України).

При обговоренні питання були прийняті до уваги експертні висновки:

  • Головне науково-експертне управління зазначає, що проект може бути прийнятий за основу та надало зауваження до окремих положень.
  • Національна академія наук України вважає, що законопроект відповідає пріоритетним напрямам економічних реформ у контексті Угоди між ЄЄ та Україною, що дозволить сформувати прозорі ринки енергоресурсів та досягти європейського рівня енергоефективності у всіх секторах економіки.
  • Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією зазначив, що проект закона відповідає вимогам антикорупційного законодавства.
  • Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства в цілому підтримує законопроект та надало конкретні пропозиції до окремих його положень.
  • Міністерство енергетики та вугільної промисловості не підтримує ідею створення ЄДСМ.
  • Антимонопольний комітет повідомив про відсутність зауважень та пропозицій до проекту.

Комітет в цілому підтримує запровадження ЄДСМ та прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України законопроект № 4844, включений до порядку денного поточної сесії, за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу.

Дана відповідь засвідчує, що ми поетапно просуваємось до нашої мета прийняття в цілому Закону України «Про Єдину державну систему моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги» (реєстр. № 4844 від 17.06.2016 р.,).

Сьогодні ми маємо впевненість в тому, що партія, її активні члени послідовно доведуть розпочату роботу до прийняття даного проекту,  як Закон, хоча добре розуміємо, що це буде не легка справа.

Голова ПП «УКРАЇНСЬКИЙ ДІМ» Ю.Стельмащук
Поділитися: